Cooltůra

Tma je pryč

2. ledna 2008 v 1:30
Ouplnou náhodou jsem na netu narazil na tento text, ani tomu nechci řikat básnička. Jo, je to trochu zvláštní, ale mě se to líbí...ani nevim proč...

Tma je pryč, teď se vkrádá nové jitro,
Vkrádá se polehounku, ani neví jakou radost mi dáva.
Já v černotě pod dekou sním si jaké to asi je vyjít ven…
nechat na sebe dopadat životadárné paprsky…
Přemáhám se… racionálně si vysvětluji, že to tak má být,
Vyjdu ven čekajíce dotek ranního slunce….
Kouknu se na levou ruku…..jedna ráno?
To ta falešná lampa mě zmátla…
Lehnu si pod deku a budu snít,
Budu snít o tom jak tě líbám.

Duo Pepa

29. října 2007 v 17:34 | pavliCZECH
Chtěl bych i prostřednictvím svého blogu upozornit na fakt, že se zrodila nová zářící hvězdaplzeňské hudební scény.
Má zatím dva členy a všechno co se můžete dozvědět na webu o tomto uskupení najdete přímo zde

Večer pro klášter Chotěšov II.

10. září 2007 v 14:06 | pavliCZECH
Tak jsem prohrábaval v compu starý fotky a narazil jsem na něco, u čeho mi trochu zaskočilo. Zasvěcenci jistě na fotce poznávají hudební formaci Žerzej před jejich vystoupením na akci Večer pro klášterChotěšov II. (Vlastně to byla první taková akce přímo na území kláštera, jelikož první se konala ještě v Plzni na Salesiánském středisku mládeže)

Absolutly underground action...
něco ještě uvnitř...

Cigistock 07

25. června 2007 v 13:14 | pavliCZECH
uvnitř anketa...

Ape Town & No Exit - House of Blues, Plzeň, 16.5.2007

17. května 2007 v 17:43 | pavliCZECH
Tak jsem po delším čase zase zavítal na nějakej ten koncert. Surfoval jsem na serveru www.bandzone.cz a narazil jsem na jednu kapelu Ape Town hrající funky-rock. Polsouchám nahrávky, který se mi fakt líbí, pročítám info a najednou zjistím, že hrajou 16.5. v House of Blues jako hosté No Exit. No Exit znám z minulosti, kdy jsme s nima hráli se Žerzejkou na jakési soutěži ve Strašnicích. Paráda, jde se na koncert, pár smsek s Vencou, v kterých jsme se dohodli, kde že ten klubík vlastně leží a kde si dáme sraz (sraz stejně pak byl spontání, úplně někde jinde...). Vstupné zdarma, avšak Gambrinus desítka za 25,- byla postačující "aviváž".:-)
Teď již k samotnému koncertu...

Adolpho band a Žerzej (23.3.07 v Jabloni)

18. března 2007 v 18:45 | pavliCZECH
Neuvěřitelné se stává skutečností: plzeňská hudební skupina Žerzej se vrací po 3/4 roce opět na podia neznamenající svět. Díky samaritánství skupiny Adolpho band může opět potrápit nervy náhodných kolemjdoucích. Pokud nešetříte časem, přijďte pobejd do kulturní kavárny, bůhvíproč zde 23.3.2007 zahraje Adolpho band a Žerzej.
uvnitř anketka...

Quo vadis

6. března 2007 v 12:42 | pavliCZECH
Plzeňská křesťanská hudební skupina. Jistě jí mnozí znáte. Zde, na tomto blogu, bych chtěl upozornit na nově zrekonstruovaný web , kde dostanete vyčerpávající informace o této kapele, a který velice pěkně vypracoval Petr Smolka (budiž mu udělena tímto způsobem veřejná pochvala před nastoupeným oddílem...:-))

Vojtěch Říhovský (1871-1950)

2. února 2007 v 14:01 | Pavel
Již dlouho se snažím získat informace o tomto hudebním skladateli, jehož přijímení se poměrně s notnou dávkou intenzity blíží podobností k mému. Když jsem konečně našel něco málo o autorovi mnoha liturgických skladeb, zarazilo mě, že přijímení není jediné, co máme podobného....

Níže přikládám informace, které jsem objevil
 
 

Reklama