Názory, glosy...

Moje hymna současných dnů

3. ledna 2008 v 22:22
Kdysi mi Jarousch poslal hiphopovou pecku od slovenské partičky H16. Tehdá ve mě nezanechala nijak zvláštní dojem, ale teraz hej...Je to nášleh a dokáže mě nakoupnout...
Daj sa dokopy
Ak si dole nevzdávaj sa, pome, daj sa dokopy, čas je drahý spamätaj sa, daj sa dokopy, prestaň sa vyhovárať, neľutuj sa, daj sa dokopy, ak ako nafučaní kokoti si, daj sa dokopy.

Na strednej škole si bol frajer, a odkedy si nezmaturoval zrazu nevieš kade, vždy si mal veľké reči, chcel si robiť veľké veci s odstupom času to ale vyznie jak veľké keci a teraz nenávidíš svet, lebo si nemal všetko hneď chcel by si vrátiť všetko spať a znova spraviť všetko lepšie bol si talentovaný a tvoriví jak málo ktorý mal si milióny snov, z ktorých ti ostali iba nočné mory že vraj to dosť bolí si z toho dosť chorý, stojíš na druhej strane rieky a tvoj most horí brácho je najvyšší čas dať sa dokopy svet je tvoj, stačí to pochopiť.

Vzchop sa jebo

Teraz je najvyšší čas daj sa dokopy svet je tvoj, stačí to iba pochopiť mohol si to zastaviť mal si si nechať poradiť, neuznával si autority, nechcel si sa zaradiť, preto zabalil si školu, zavoňal ti pervitín, sedával si v pivnici, nech ťa nikto nevidí tak to išlo mesiace, matka chodila do práce, zatiaľ čo ty do pivnice s kamarátmi z ulice, zbehli ste dole po schodoch veľmi rýchlo a ľahko, ale zo sračiek sa vyhrabáva pomaly a ťažko, spomienky nevymažeš ťahajú ta späť budúcnosť je to čo môžeš zmeniť, stačí chcieť si nájsť niečo prečo žiť, vybudovať ešte raz to čo si už raz mal a keď chceš, budeš to mat zas.

Ak si dole nevzdávaj sa, pome, daj sa dokopy, čas je drahý spamätaj sa, daj sa dokopy, prestaň sa vyhovárať, neľutuj sa, daj sa dokopy, ak ako nafučaní kokoti si, daj sa dokopy.

Moc dlho si stál na mieste je načase sa vzchopiť a nie sa v hovnách topiť za kla prístupu pochopiť že tých čo stoja v ceste môžeš jebať, odsotiť no a späť sa neotočiť veď vášeň musíš rozvíjať a ne naopak krotiť ale boro pozerať ty len sa nechaj fotiť, vyber si jak myslíš ale vždy musíš ísť s dobou no vydarenej spolupráce s najbližšou osobou a nezahodiť šancu aj keď ty si tvárou lovou tak sa daj do kopy, zabudni už na zle ruky k novým cestám vedu kroky odsun bokou tie partoky prepusni to jak žraloky stále makaj na sebe, koľko toho ešte stihneš ja nechávam na tebe ver vo svoje schopnosti jeb na neprajne reči, buď v niečom výnimočný nebuď tuctoví jak šeci.

Ak si dole nevzdávaj sa, pome, daj sa dokopy, čas je drahý spamätaj sa, daj sa dokopy, prestaň sa vyhovárať, neľutuj sa, daj sa dokopy, ak ako nafučaní kokoti si, daj sa dokopy.

Hlavu hore brácho vzchop sa daj sa dokopy ty predsa nechceš dopadnúť jak hentí kokoti nechceš skončiť jako hovno bez poriadnej roboty musíš sa obracať a makať, už je čas to pochopiť, veľa chlapcov chce mat peniaze a žiť si ako králi ale nespravia nič pre to a ich plány stroskotali ohovárajú a závidia keď sa ti darí žebráci zazerajú na teba jak biletári jebať na nich choď si za svojim a sprav si love skladaj čipsi na kopu nech sa máš dobre rozbehni si biznis brácho daj sa dokopy, nenechaj sa zastaviť, vyskúšaj všetky spôsoby.

Daj sa dokopy bratu kým tvoja hviezda zhasne krásne zabudol si odkiaľ si a koľko si mal vtedy v kapse že si nebol taký krásny ako teraz vyzeráš, a nejsi taký známy jak si myslíš že to vyzerá a ani taký dobrý aj keď ľudia vravia ti iné šak je tu dosť fakerov čo sa pri tebe cítia jak v kine tvoj charakter sa mení, cítiť z teba potkana tak to za chvíľočku už bude tvoja ritka osraná, už len love máš v hlave luxus predky vždy s pičovinou tvoja tvorivosť klesá a aj tvoja tvorba o ničom daj sa dohromady, vráť sa nohami späť na zem však už sa ti smejú aj taký akých si mal za sebou malo.

Ak si dole nevzdávaj sa, pome, daj sa dokopy, čas je drahý spamätaj sa, daj sa dokopy, prestaň sa vyhovárať, neľutuj sa, daj sa dokopy, ak ako nafučaní kokoti si, daj sa dokopy.

Kapříci připluli

18. prosince 2007 v 17:54 | pavliCZECH
Tak jsem konečně spozoroval, že se asi blíží Vánoce. Před chvíli rodiče přinesli dva krásně urostlé kapříky - jako každý rok ještě "trochuživé" (To jsou ti na fotce). Jako malí jsme jim s Janou dávali jména. Je možný, už si topřesně nepamatuju, že to byli vždycky Pepík a Lucinka. Při důkladné pitvě ovšem tatínek většinou zjistil, že Pepík je paní Kaprová a Lucinka je pan Kapr (takhle ňák by to vysvětlil Flenders svým dětem...:-)) No a nemusím vám už povídat jak jsme byli smutní, když místo myšlenek na plankton proletěl Pepíkovi a Lucince hlavou tupý předmět. Ale takový je už dobrých 100 let (opravte mě případně někdo) kapří život - pár let si žije někde v jižích Čechách, narůstá a pak jednou na Vánoce ho zlí rybáří (sorry Bedny a Jiřino) vyloví a pak už to každej zná i s happyendem na talíři se salátem. Mňam!!!
Věnujte padlým kaprům 2 sekundy ticha.
p.s.: a pamatujete na dušičku? :-))))

Postřeh z parku pod Strahovským klášterem

22. října 2007 v 14:05 | pavliCZECH
Ač nejsem zastáncem popisování zdí a domů jakýmikoli technikami sprejování, jeden nápis mě při procházce po Malé Straně v Praze zaujal. Velice mě oslovuje spontánost takového sdělení včetně nadávky, kterou tam evidentně někdo připsal jako reakci - takový chat na zdi. Je to trochu výmluvné pro dnešní dobu, myslím...

Už je to tu zas...

11. června 2007 v 20:51 | pavliCZECH
Už je to tu zas...učení, nervy, nejistota, očekávání, nadšení/zklamání....

Každý student pozná, že začínám psát o přípravě na zkoušku. Možná se některým vysokoškolákům mé problémy zdají malicherné, jelikož jsem se, já blbec, nechal před rokem vyhodit z VŠ a teď mě zase čeká přijímací rituál. Leckterý vysokoškolák nad středoškolskou matematikou a fyzikou ohrne nos a mávne rukou, pokud rovnou nezlomí nad zmiňovanou látkou hůl, po jejímž prasknutí následuje hurónský smích.

Jiný však zdá se býti pocit člověka, který danou látku prakticky 3 roky neviděl a teď se jí má naučit na jeden "pitomý" test. Pravda, přijímačky na stavárnu nejsou žádným "Sarajevem" a přijímací síto má poměrně velké otvory, ale stále do člověka hlodá ten ošklivý brouček Nejistota, který mu našeptává, že nikde není psáno, že dotyčný člověk sítem skutečně propadne, i když drtivá většina lidí bere takové přijímačky jako rutinu a triviálnost.
Ve středu je tedy můj velký den, kdy snad opět naskočím do rozjetého vlaku a budu moci již v reálných obrysech očekávat ten slavný den zápisu, odkdy se opět budu smět nazývat tak hrdě - STUDENT.

Držte mi palce!

Výstava "Bodies" - otevřený dopis Tomáše Halíka rektorovi UK Tomáši Hamplovi

16. května 2007 v 17:12 | pavliCZECH
Pouze vkládám otevřený dopis, k jehož napsání vyprovokovala prof.Tomáše Halíka výstava "Bodies - exhibition", která se v těchto dnech koná v pražské Lucerně.


V Praze 5. 5. 2007
Vaše Magnificence, vážený pane rektore,
jistě je Vám známo, že v pražské Lucerně se v těchto dnech koná "výstava" mrtvých lidských těl - jeden z nejodpornějších útoků na důstojnost lidské bytosti v dějinách naší civilizace. Dovídám se, že při této barbarské exhibici účinkují studenti lékařských fakult Univerzity Karlovy a dodávají tak této urážce humanistických tradic naší kultury zdání "osvětové akce". Považuji tuto skandální skutečnost - účast členů akademické obce na takové akci - za hrubé porušení etických principů, na nichž naše univerzita stojí a prosím Vás proto o zjednání nápravy.
Prof. PhDr. Tomáš Halík ThD.
UFaR FF UK

P.S. Protože nevím, z které z našich lékařských fakult tito studenti pocházejí a především proto, že si Vás osobně velice vážím, obracím se přímo na Vás s důvěrou, že se můžete zasadit o to, aby studentům lékařství byly důrazněji vštěpovány elementární zásady etiky, vkusu, práva a humanity.
Protože se jedná o závažnou veřejnou záležitost, posílám Vám tento dopis jako dopis otevřený.
uvnitř anketa...

Fotka proti rasismu

15. května 2007 v 17:29 | pavliCZECH
Myslíš, že někdy slyšeli o "teorii" rasismu?

Dělnická story I.

16. dubna 2007 v 15:55 | pavliCZECH
(Sprostá slova jsou důležitou a nenahraditelnou součástí pravdivosti příběhu, proto mi je prosím odpusťte.)

Tak jsem po první noční směně. Mým novým údělem ve firmě, ve které při studijní "přestávce" pracuji se stalo dopravní značení silnic. A to jak horizontální tak vertikální. Nejdříve jsem tedy přičuchl k tomu vodorovnému, což představuje malování na silnice takové ty dlouhé bílé hady (vodící či středové pruhy) nebo obdelníčky (přechody) či dokonce šipčičky (ukazatele směru jízdy).

Můj první den začal v neděli před pátou hodinou odpolední, kdy mě ještě rozespalého po nedělním šlofíčku probudil chlápek, jenž to má všechno na starosti, že "teda za 20 minut mě nabere na Miladě Horákovej". V rychlosti jsem si udělal do termosky kafíčko (bláhově jsem si myslel, že na něj bude čas, hahahahaaaa), nandal do báglu dva anglické rohlíky (na ty naštěstí došlo), svetřík (kdyby tak byl čas si ho v noci oblíct), na sebe navlík vyfasované reflexní oblečení, zašněroval si taktéž získané boty do roboty a vyrazil jsem pln elánu a mě vlastního pracovního nadšení na noční šichtu...

pokračování uvnitř...

"Aféra" fotbalistů

28. března 2007 v 20:11 | pavliCZECH
Tak nám jedna aférka zase rozdělila společnost. Jedni se fotbalistů po jejich bujarém večírku (možná s lehkými děvčaty) zastávají, druzí je zatracují a plivou na ně. Nikdo pořádně neví, co se tam dělo, všichni věří jisté "redaktorce" bulvárního plátku Šíp, který se řadí mezi největší žumpy mezi českými médii.
Samozřejmě, nemohu souhlasit s tím, že hráči nedodržují pokyny trenéra a porušují večerku a životosprávu, rozhodně ale odmítám, aby se z fotbalistů, kteří udělali chybu, dělali veřejně linčované osoby. To se mi vždy protivilo a nevidím v tom nic pozitivního.
Pro názornost o "inteligenci" a duchaplnosti redaktorky deníku Šíp Kateřiny Šmídové, vybírám několik ukázek z odpovědí při online chatu s ní...

Vězeň z Guantanáma se přiznal k odpovědnosti za 11. září

15. března 2007 v 8:46 | pavliCZECH
Pákistánec Chálid Šajch Muhammad se přiznal při výslechu ve věznici Guantanámo k tomu, že je zodpovědný za útoky z 11. září "od A až do Z".
Kdybych byl přesvědčený o tom, že Guantanámo je "klasické" vězení, kde má i vězeň svá práva, byl bych potěšen tím, že konečně máme pachatele. Ovšem po tom všem, co jsem o vězení na Kubě spravovaném armádou USA slyšel (vězni tam bez obvinění mohou být neomezeně dlouho, týrání, tvrdé brutální výslechy a další nedemokratické praktiky), se nemohu zbavit dojmu, že jde o zinscenovaný proces.
Jsou zde pouze dvě možnosti: buďto chce vzít tento muslim vinu na sebe a obětovat se tak za další zúčastněné pachatele, zemřít tedy "jako mučedník" nebo zkrátka nevydržel tlak, který na něj byl vyvíjen a přiznal se k něčemu, co mu vnutili vyšetřovatelé, podobně jako u nás v inscenovaných procesech v 50-tých letech. Však Dr. Horáková se také přiznala...
Vím, že je těžko uvěřitelné, že by vláda USA schvalovala stejné praktiky jako bolševický zlořád, ale čím déle je u kormidla George Bush, tím míň se tomu mohu divit.
Neříkám, že je to nutně tak jak jsem popsal, ale myslím, že případ tohoto Pakistánce by měl být impulsem k tomu, aby Svět začal více apelovat na USA kvůli dodržování lidských práv zvláště v zařízeních typu "Guantanámo"...

Jaro je tady

6. března 2007 v 8:28 | pavliCZECH
Před chvílí jsem se přesvědčil, že jaro už skutečně klepe na dveře a vnucuje se sem seč může. Při letmém pohledu z okna mi neunikla scéna, kterak se holub snaží uhnat holubici. Prej, že je tento pták symbolem míru... Peří lítalo do širokého okolí a já si ho teď jdu vyndat z pozakošile...:-) Kéž by se takto "snadno" množil i mír opravdový, světový...

Bush vs. opice

24. února 2007 v 17:08 | pavliCZECH
Už jsem dlouho něčím neprovokoval tak se musím trochu ukojit alespoň tímto příspěvkem.

Donutil mě k tomu jistý mládenec, který mě na jarouschově blogu osočil, že když prezentuji svou nelibost k zahraniční politice pana Bushe, ubližuji mnoha lidem (se ptam, co to jako má bejt za kydy...?).

Samozřejmě si uvědomuji, že koláž tohoto typu může vzniknout porovnáním opice v podstatě s kterýmkoli člověkem, ale pan Bush, mám pocit, se podobá opici i ve své inteligenci. Nedovedu pochopit jak tento člověk může být nejmocnějším mužem planety.

Ještě dodám, že již hodně dlouho žasnu nad podobou Bushe a Íránského prezidenta Mahmuda Ahmadínežáda. Schválně se na ně někdy zkuste podívat a porovnat. Ne, že by to snad na něco poukazovalo, ale zdá se mi to docela zajímavé...:-)

Tímto tedy tento příspěvek věnuji tomu dotyčnému, kterému jsem tak ublížil svými "nejapnými" výroky o "světovém samaritánovi" panuý Bushovi, kterému jde pouze o všeobecné blaho všech obyčejných lidí na celém světě.

Děkuji Vám pane prezidente Bushi!!!

Diskuze na internetu

20. února 2007 v 16:34 | pavliCZECH
BountyKILA: Křesťanství je zlý přežitek! S nástupem křesťanství do společnosti se lidstvo ocitlo v době temna! Dyť před křesťanským ranným středověkem tu byla mnohem vyspělejší antická civilizace. S příchodem křesťanství přišel mor, války a úpadek inteligence! Kdo pálil lidi za jejich víru ve vědecký pokrok-byli to křesťané.

pozn.: Toto je příspěvek průměrného idiota, který přispívá do internetových diskuzí. Slohově je to velice košaté a ani Čapek by se za takovou češtinu jistě nestyděl. Z obsahu je též vidět, že pisatel je hluboce erudovaný v oblasti historie specializované na dějiny křesťanství...

Totální Fuck off!!!

15. února 2007 v 17:55 | pavliCZECH
Zamrzí, když se na vás vyserou kamarádi...Fuck off!!!

Pětina rozpočtu US na armádu?

6. února 2007 v 7:49 | Pavel
Když jsem si to na Novinkách přečetl, nevěřil jsem svým očím. Ale je to tak! Pětina amerického rozpočtu, pravda, není částka z nejmenších a za 624 miliard dolarů by se dalo nastartovat ekonomiku v nejednom státě třetího světa, kde lidé umírají denně hlady. Ptám se, jestli je lepší investovat nesmyslně do Iráku, kde u zuřivých muslimů nasilí stejně splodí jen další násilí a nevšímat si stamilionů lidí, kteří trpí nedostatkem jídla a vody. Vždycky, když vidím report z Africké oblasti, napadá mě plno otázek, na které bych se pana Busche zeptal...kdybych měl tu možnost

S "církváčem" na věčné časy

3. února 2007 v 16:04 | Pavel
Včera, tj. 2.2.2007, proběhl v Měšťanské Besedě v Plzni maturitní ples oktáv Církevního gymnázia. Zatímco řada letošních maturantů ještě v tuto chvíli dospává včerejškodnešní maturákomazec, já mohu napsat tyto řádky.
K maturáku jen toliko, že byl výborně organizován, všechny části byli originálně nápadité, jak je ostatně u maturáků CG dobrým zvykem a celkově na mě zapusobil velice dobrým dojmem . Další info se jistě dozvíte u spřátelených blogů (jarousch & others).

Já bych se spíše chtěl podělit o osobní zážitek, který ve mě maturitní ples zanechal...
 
 

Reklama