Others

Boris & Bill

17. ledna 2008 v 16:32 | pavliCZECH
Tihle kluci si to vždycky uměli říct...:-) Nebylo by to takhle krásný? Docela rozdíl oproti tomu co stojí včele těchto dvou mocností dnes...:-)))))

Postřižiny aneb změna je život

8. prosince 2007 v 13:59 | pavliCZECH
Život se mnou poslední dobou hraje podivnou kočkovanou a jeden z důsledků vidíte na obrázku. Po 3 letech (možná i více) jsem se rozhodl sundat dlouhé vlásky a vyměnit je za poněkud kratší. Snad poprvé v životě jsem byl u holiče, strávil jsem tam hodinu, což nevím jestli je doba dlouhá, průměrná nebo krátká, ale mě se to zdálo až dost. Tímto taky děkuji slečně Vendulce, která mě stříhala, za její pečlivé ruce - opravdu nevšední zážitek...:-)


Foto culíku najdete uvnitř článku...

Karel Kryl - Jeřabiny

19. listopadu 2007 v 11:21 | pavliCZECH
Pod tmavočervenými jeřabinami
zahynul motýl mezi karabinami,
zástupce pro týl šlápl na běláska,
zahynul motýl jako naše láska,
zahynul motýl jako naše láska.
Na břehu řeky roste tráva ostřice,
prý přišli včas, však vtrhli jako vichřice,
nad tichou zemí vrčí netopýři
a národ němý tlučou oficíři,
a národ němý tlučou oficíři.
Na nebi měsíc jako koláč s tvarohem,
koupím si láhev rumu v krčmě za rohem,
budeš se líbat v noci s cizím pánem,
já budu zpívat zpitý s kapitánem,
já budu zpívat zpitý s kapitánem.

Myšlenky na pochodu

16. listopadu 2007 v 15:19
V tuto chvíli sem v takovym rozpoložení, že nejsem schopen aktualizovat tento blog, takže se nedivte, kdyby sem pár týdnů či měsíců nic nepřibylo...Kurvinec, binec, svinec!

Žižkovská věž třikrát jinak

14. září 2007 v 16:26 | pavliCZECH
Tak jsem se zase jednou "snažil", pchééé, a trochu pošolíchal spoušť mojí Fujinky...Stavbu jistě netřeba představovat... je to takovej ten zdviženej prostředníček celýmu světu uprostřed Žižkovského náměstí co je vidět už od Berouna...

dovnitř jsem si dovolil zařadit malou anketku...

Chtěli byste sem tahat nábytek? (Boleslavova 9, Praha 4)

8. září 2007 v 15:57 | pavliCZECH
Takto vysoko si budeme žít na studijích v Praze. Už se těšíte na kolaudaci, plzeňští pražáci? :-)

Jinak dům, ve kterém budeme mít tu čest přebývat je vystavěn v secesním slohu a je opravdu architektonicky hodnotný. Díky tomuto zajímavému schodišti zde proběhlo již několik filmových a televizních natáčení.

Reklama

21. srpna 2007 v 18:34 | pavliCZECH
Než se dokopu k sepsání krátké reportáže z Celostátního setkání mládeže, dávám sem reklamu, která během akce běžela na velkoplošné obrazovce. Velice se mi líbí a myslím, že je to poměrně unikátní dílko...ateisté a nemodlící se prominou...


Vokurková sezóna

7. července 2007 v 13:05 | pavliCZECH
Okurka setá (Cucumis sativus) je rostlina z čeledi Cucurbitaceae (tykvovité) a řádu Cucurbitales (tykvotvaré). Její tmavě zelený plod je označován okurka a s oblibou konzumován v sladkokyselém nálevu.


(zdroj informací - wikipedia)

Chtělo by to nějakou změnu, což?

17. června 2007 v 17:49 | pavliCZECH
Vlastně už od samotného založení blogu přemýšlím jaký mu dát design a ostatní blogidní parametry. Nějaký ten pátek uběhl a já, nevím jak vy, zírám stále na obrazovku, kde se, velice decentně ovšem, mísí oranžová, žlutá a bílá. No kdybyste měli snad někdo nějaký nápad tak mi poraďte, páč já už nevim jak dál, co dělat, co si počít a já nevim jaké ještě výrazy zmaru bych měl pro větší dramatičnost zařadit...

Nápis, který mě provází od narození

7. června 2007 v 15:18 | pavliCZECH
"Vaše vobědy stojí za hovno"
Nápis, jenž hodnotí kvalitu jídel v jídelně při 21. ZŠ v Plzni je pro Slovanské rodáky notoricky známý a dalo by se říci, že i legendární. Na fotce je jasně patrno, že svoboda projevu byla mnohdy potlačována, avšak vždy se našel nějaký odvážlivec, který nápis na jídelnu napsal v původním znění.
Osobně jsem do jídelny nikdy nechodil, jelikož bydlím asi 20 kroků od školy, ale proslýchaly se hrozné děsbudící zprávy, že nápis na budově je výstižný a nanejvýš pravdivý.
Doufám, že i příští generace budou ctít památku svých předků a zachovají kontinuitu nápisu, i když to vždycky nebude lehké a kdekdo se pokusí narušit svobodu slova a přemaluje nápis nevkusnou bílou barvou... Hodně štěstí!

Omluva

21. května 2007 v 17:22 | pavliCZECH
Omlouvám se za dočasné zobrazování reklamy mezi články na úvodní straně. Chyba není na mém ani vašem přijímači. Je to testování účinnosti reklamy, takže pokud možno na nic hlavně neklikejte nebo to tady bude furt!!!:-))

No co to je za hokej???

9. května 2007 v 16:27 | pavliCZECH
Zápas sice ještě probíhá, ale již teď musím konstatovat, že to, co předvádějí čeští hokejisté při čtvrtfinálovém zápase s Ruskem, v němž jde o všechno, je naprosto neuvěřitelné a stydět by se za takový výkon nemuseli ani Japonci...Naprosto konsternován

16:25 SEČ - Teď akorát skončila naše "přesilovka" 5 na 3 - síly se alespoň na chvíli vyrovnaly...
16:30 SEČ - Tak jim aspoň naši chlapci dali do držky, nic jinýho se fakt dělat nedalo...
16:32 SEČ - Tak nám zápas skončil. Z tohoto šampionátu jsem si odnesl upřímnou nenávist k Romanu Čechmánkovi a Petru Sýkorovi, kterej mě herně zklamal ze všech nejvíc...

Chotěšov XXV. (27.-29.4.2007)

30. dubna 2007 v 0:25
První z tradičních akcí roku 2007 proběhla o právě uplynulém víkendu. Sestava byla komornější než jsme si za poslední léta (někteří) zvykli, nedá se však říct, že by byla co do kvality horší. Ba naopak, mnozí účastníci se shodli na tom, že dvacátýpátý díl chotěšovské akce byl jeden z nejzdařilejších a já se k nim připojuji.
Fotky můžete shlédnout na www.pavlicz.rajce.net

Flash back I.

20. dubna 2007 v 2:25 | pavliCZECH
Občas si říkám, kde jsou ty krásné časy studijí na našem milovaném Církevním gymnáziu. To na mě pak velice často taky padne melancholická tíseň, kdy na jednu stranu s radostí vzpomínám na vše dobré, co se kdy v té době přihodilo, na druhou stranu jsem smutný z nekompromisního faktu, že v čase se vracet nedá (Einsteinovi nevěřim). Tak na mě zrovna teď jedna taková nálada dopadla a i když vstávám za nějaké 3 hodiny, nemohu si pomoc a probírám fotky, co mám v počítači z časů, kdy vydržet celou noc bdít nebyl žádný problém.
Tak jsem při "přehrabování" narazil i na fotoreportáž z výlepu plakátů inzerujících společný koncert v Lampě hudebních skupin Sebevrány a Žerzej. Fotek je povícero, já na tento blog vybírám pouze tři, které vše líčí bez větších komentářů...:-)

Opět si musim postěžovat: k...a, to byly, ale krásný časy...

Ticho po pěšině

12. dubna 2007 v 20:54 | pavliCZECH
Zdravím vás po dlouhé době.
Chci si především postěžovat; nevím o čem psát. V práci toho mám docela dost a domů přijdu vždy poměrně vygumovanej (neřku-li, že celý příští týden jsem na noční...) Témata mě nenapadaj, a když mě už nějaké flákne pěstí do temene hlavy, nenajdu sílu o něm něco napsat. Chci se ale napravit a slibuji, že o víkendu sem vložím nový článek, na nějž jistě všichni čekáte...:-)) (předpokládám, že všichni návštěvníci mého blogu, jsou nadšenými příznivci tohoto stylu komunikace a předávání informací...) :-)

www.pavlicz.rajce.net

29. března 2007 v 15:13 | pavliCZECH
Jelikož jsem se nedávno stal vlastníkem přístroje na kradení duší, dá rozum, že jsem si nelenil založit svůj účet na rajčatovém serveru. Takže i vy můžete být u toho, kterak se z naprostého fotografického ignoranta a demagoga bude postupem času klubat nový Saudek, a to se vyplatí...:-)

p.s.: ňákej kretén (mám podezření na sebe a na to, že jsem zapomněl heslo...) mi sebral nicknáme pavliczech, takže si musím vystačit se "zkratkovitější" verzí pavlicz.

Popeleční středa

21. února 2007 v 13:05 | pavliCZECH
Dnešní den je v církevním kalendáři označen jako Popeleční středa, což je začátek čtyřicetidenního půstu, který vyvrcholí o Velikonocích Velkým pátkem a následným Zmrtvýchvstáním. Při bohoslužbách na Popeleční středu je lidem udělován tzv. popelec, tj. křížek popelem na čelo. Popel vzniká spálením ratolesti z loňských Velikonoc. Když kněz dotyčnému uděluje popelec na čelo může říkat dva citáty z Písma: "Prach si a v prach se obrátíš" nebo "Obrať se a věř evangeliu". Tento úkon má hlubokou symboliku; je to uznání naší nedokonalosti a hříšnosti před dokonalým Bohem.

Tak se omlouvám za malou exkurzi po církevním kalendáří, avšak domnívám se, že když to media jinak ignorují je třeba alespoň takto udělat malou osvětu...:-)

Kdo se mnou pojede do Třebíče?

7. února 2007 v 23:10 | Pavel
Shánim někoho, kdo by se se mnou vypravil na skok do Třebíče. Potřebuju se tam jet podívat na kytary značky Fokus. Pravda, cesta to není z nejkratších (307 km se neujde pěšky za jeden den a i vlakem trvá štreka něco málo přes pět hodin). Vše však vynahradí brzké vstávání na raní vlak "Junák", který z plzeňského Hlavního nádraží odráží těsně po šesté hodině a ani o chlup později (dochvylnost raních spojů bývá u Českých drah vskutku obdivuhodná)
Takže, kdo že se hlásí?

 
 

Reklama